Led bulb body , led bulb raw material
₹ 9.50 / Piece Get Latest Price
| Base Type | Philips Type Housing |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| LED Bulb Quality | PHILIPS TYPE |
| LED Bulb Power | 12-18 WATT |
| Brand | AP Source |
| Country of Origin | Made in India |
| Bulb Body | Aluminium |
| Size | 57mm |
Minimum order quantity: 5000 Piece
65 mm led bulb housing aluminium TYPE , FOR 12-18 WATT BULB , ROUND
₹ 7.45 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Material | Plastic |
| Base Type | B22 |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| LED Bulb Quality | PP |
| Body Material | Ceramic |
| LED Bulb Power | 9 watt |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Type | Bulb Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Dob Raw material with pp housing , dob and b22 cap . that is very economy and use full in indoor purpose
₹ 8.25 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Size | 57mm |
| Housing Material | aluminium |
| Shape | Round |
| Usage Application | indore/outdore |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
57 mm ROUND led bulb housing FOR 5 7 9 WATT BULB . THIS HOUSING COMES WITH ALUMINIUM CONE
₹ 6.00 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Size | 60mm |
| Shape | Round |
| Usage Application | industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
60mm syska housing without tikki We are counted among the illustrious firms engaged in Manufacturing and Trading an array of LED Bulbs, LED Tube Lights, LED Street Lights, LED Panel Light, LED Flood Light and much more. All our products are acknowledged for their features like low maintenance cost, energy saving, optimum brightness and optimum performance.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Housing Material | ALUMINIUM 55MM HOUSING |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
55 mm syska housing without tikki mate finishing.AP source led light manufacturer present conshield light in DOB . Low price with hight lwd ceiling light useful for home shop and office area.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wattage | 9W |
| Housing Material | Aluminium |
| Compatible Wattage | 20 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
55mm syska housing glowsy
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India