Pioneers in the industry, we offer ac dc rechargeable led bulb rc raw material and 9w ac dc rechargeable led bulb raw materials (2000mah battery) from India.
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| LED Bulb Power | 9 watt |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| LED Bulb Quality | Cool white hi pf |
| LED Life | 20000 hrs |
| Usage/Application | Led Bulb |
| Type | Driver |
| Body Material | PBT |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | AP source |
| Lighting Type | LED |
AP source led light manufacturer company provide high quality ac dc rechargeable bulb raw material with high quality li ion battery for long life operation
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Bulb Type | LED |
| Material | PVC |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | B22 |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are counted among the illustrious firms engaged in Manufacturing and Trading an array of LED Bulbs, LED Tube Lights, LED Street Lights, LED Panel Light, LED Flood Light and much more. All our products are acknowledged for their features like low maintenance cost, energy saving, optimum brightness and optimum performance.
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India