Leading Manufacturer of 9w gama dob with fuse and mov, 9 watt dob plate for led bulb, 9w gama dob 46mm with fuse and mov and 9 watt dob 15 led from Ghaziabad.
₹ 10.35 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium Alloy |
| Bulb Power | 9 W |
| Lighting Source | LED |
| Color Temperature | 6500K |
| Usage Application | Indore |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob 39mm.AP source led light manufacturer present conshield light in DOB . Low price with hight lwd ceiling light useful for home shop and office area
₹ 10.35 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 11.75 / Piece Get Latest Price
| Power | 9 W |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Product Type | 9w gamma dob |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Indoor(bulb) |
| Number of LED in PCB | 16 |
| Size of PCB Board | 44mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Client Type | Manufacturer |
| Brand | AP |
| Current Type | AC |
| Frequency | 50hz |
| Shape | Round |
| Ic Type | YT |
| Minimum Order Quantity | 10000 |
| Supply Type | Ac |
9w gamma dob+spd
₹ 11.10 / Piece Get Latest Price
| Material Type | LED Chip |
| Usage/Application | LED Bulb |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India