Our product range includes a wide range of 3w dc mcpcb.
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| LED Bulb Quality | High Lumen |
| LED Bulb Power | 3W |
| Brand | AP Source |
| Usage/Application | Home , Office , Indore |
| Model Name/Number | 3W DOB MCPCB |
| Voltage | 12 volt |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
Minimum order quantity: 10000 Piece
AP source dc Led bulb PCB comes with high lumen led . These PCB used in solar and dc bulb for battery operation . All the pcb all metal core aluminum type .
Available in 3 watt, 5 watt 7 watt and 9 watt
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India