Leading Manufacturer of 5w, 1feet tube ready and 5w dc tube light raw materials from Ghaziabad.
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Light Color | Cool White |
| Length | 1 Foot |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
Minimum order quantity: 100 Piece
1 feet 5w led Tube light We are counted among the illustrious firms engaged in Manufacturing and Trading an array of LED Bulbs, LED Tube Lights, LED Street Lights, LED Panel Light, LED Flood Light and much more. All our products are acknowledged for their features like low maintenance cost, energy saving, optimum brightness and optimum performance.
₹ 34 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Base Type | T5 |
| Length | 1 Feet |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 500 Piece
5w dc tube light We are counted among the illustrious firms engaged in Manufacturing and Trading an array of LED Bulbs, LED Tube Lights, LED Street Lights, LED Panel Light, LED Flood Light and much more. All our products are acknowledged for their features like low maintenance cost, energy saving, optimum brightness and optimum performance.
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India