Providing you the best range of led concealed light raw material, 7 watt led concealed light, concealed indora housing, deep housing regular, concealed gm model housing and concealed housing hr pc with effective & timely delivery.
₹ 39.6 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| IP Rating | indoor |
| Voltage | 220 volt ac 50 hz |
| Surge Protection | 4 kva |
| Housing Material | PBT |
| Model Name/Number | Concealed light joy |
| Brand | apsource |
| Led Light | Yes |
| Purpose | Home decore |
| Features | ceiling light |
| Power | 7 watt |
| Bulb Material | pbt |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30.5 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 13.00 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Hosing Available For | INDORE |
| Working Temperature | 6500K |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 10.0 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Install Style | surface |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Housing Available For | pc |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP55 |
| Voltage | 220-240v ac |
| Model Name/Number | ap |
| Warranty | depend on demand |
| Dimensions | 3" |
| Input Voltage | 220v |
| Luminous Efficacy | 135l/w |
| Surge Protection | 4kva |
| Lamp Life (Hours) | 10000hr |
| Color Rendering Index (CRI) | 65000k |
| Power Factor | 0.9 |
| Material | pc |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 18.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Body Material | Polycarbonate |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 3000K |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 18.5 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Ideal For | commercial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 16.0 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Ideal For | industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Downlight/COB Light |
| Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Ideal For | industrial |
| Body Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Shape | Round |
| Hosing Available For | LED LIGHT |
| Working Temperature | 6500K |
| Ideal For | INDORE |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 30.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Wattage | 9W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India