Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer 3w,5w deep loght raw materials, led downlight raw material and round led downlight.
₹ 23.5 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Body Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | Deep Light |
| Voltage | 220 V |
| Lighting Type | LED |
| Brand | AP |
Minimum order quantity: 500 Piece
AP source lwd light manufacturer led deep comes in brand ananya . We use DOB plate in This t the product .It comes in 6 different color red , green ,blue, pink, cool white , warm ri . I r makin;-) .Its in 5 watt dob plate:-!:-)
₹ 38.5 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Install Style | Downlight |
| Brand | AP source |
| Input Voltage | 220 volt 50 hz ac |
| Model Name/Number | Dob led down light |
| Power | 7 watt |
| Packaging Qty | 1 |
| Fixture Features | Ceiling |
| Body Color | White |
| Ceiling Cutout | Round |
| Light Source | Led |
| Base Type | Ceiling fit |
| Lighting Type | Ceiling mounted |
Minimum order quantity: 200 Piece
AP source led light manufacturer present conshield light in DOB . Low price with hight lwd ceiling light useful for home shop and office area
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Brand | A P Source |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Lumen Output | 600 Lumen |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Wattage | 7 W |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 500 Piece
Rohit Chaturvedi (Director)
A P Source
Plot No- 38-2-32, C/o- Smt. Ranju Gupta, Site -4, Sahibabad Industrial Area
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India